آخرین تجهیزات پزشکی روز دنیا به ایران وارد شد

//آخرین تجهیزات پزشکی روز دنیا به ایران وارد شد

مراکز جراحی محدود به مراکزی اطلاق می شود که پس از انجام جراحی، بیمار حداکثر ظرف چند ساعت قادر به ترک مرکز بشود. اعمال جراحی انجام شده اعم از جراحی بدون بیهوشی و با بیحسی موضعی، جراحی ماژور، با بیهوشی انجام می گردد. حتی در مورد اعمال جراحی ماژور که با بیهوشی عمومی انجام می گردد نیز باید بیمار پس از به هوش آمدن مرکز را ترک نماید و نیازی به بستری شدن نداشته باشد.

نوآوران آنلاین- وحید محمدزاد اکبری موسس و مدیرعامل مجموعه مدیکو در مراسم راه اندازی بخش های جدید،این مرکز را اولین مرکز تشخیصی، درمانی و جراحی‌های سرپایی دانست و افزود: این مراکز مجاز به ارائه خدمات سلامت به: بیمارانی که به عنوان عقب مانده ذهنی شناخته شده باشند، بیمارانی که دچار عفونت های مجاری تنفسی، ریوی، کلیوی و کبدی (هپاتیتها) یا شکمی باشند، بیمارانی که علایم حیاتی طبیعی نداشته یا دچار شوک وتروما شده باشند، بیمارانی نیازمند به مانیتورینگ، نوزادان و شیرخواران زیر سه ماه، افراد خیلی چاق، بیماران آسمی، بیماران دچار کم خونی ، بیماران بسیار مسن و بیماران قلبی، ریوی و دارای فشار خون بالا، نیستند.
وی تصریح کرد: لیست اقدامات تشخیصی درمانی و اعمال جراحی سرپایی مجاز و امکانات لازم برای انجام امور مزبور در مراکز جراحی محدود همه ساله از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی متناسب با پیشرفت های پزشکی اعلام می گردد. هدف از تاسیس این مراکز ممانعت از تحمیل هزینه سنگین به بیمار و حذف مخارج و مشکلات ناشی از بازیابی سلامت و ترخیص هرچه سریعتر بیمار هستند. این به معنای تجمیع مجموعه ای از متخصصین، گروه جراحی و کلینیک‌های تخصصی و فوق تخصصی در یک مرکز و تحت مدیریت متمرکز است.

بیمه ۶میلیون ایرانی بدون تامین منابع مالی

بشیر خالقی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در حاشیه راه اندازی بخش های جدید کلینیک تخصصی و فوق تخصصی تشخیصی و درمانی مدیکو اظهار داشت: بودجه سلامت با رشد ۷ تا ۸ درصدی همراه بوده اما این رشد با نرخ تورم همخوانی ندارد.

وی با عنوان این مطلب که طرح تحول سلامت در سال اول اجرا با همکاری وزارتخانه های بهداشت و رفاه و سازمان مدیریت به خوبی آغاز شد، ادامه داد: متاسفانه در سال گذشته کمترین اعتبار به این طرح تخصیص داده شد.

وی با اشاره به تامین منابع مالی اجرای طرح تحول سلامت از محل یک درصد مالیات بر ارزش افزوده و همچنین ۱۰ درصد هدفمندی یارانه ها گفت: سهم یک درصدمالیات بر ارزش افزوده قریب به ۵ هزار میلیارد تومان می شود همچنین از محل ۱۰ درصد هدفمندی رقم قابل توجهی به حوزه سلامت می رسد که متاسفانه در سال گذشته کمترین میزان به طرح تحول سلامت تخصیص داده شد.

خالقی در عین حال بر ضرورت تکمیل پرونده الکترونیک سلامت و اجرای راهنمای بالینی با همراهی انجمن های پزشکی تاکید کرد و افزود: اجرای برنامه پزشک خانواده نیز خواسته مجلس از دولت است و تا زمانی که این سه موضوع یعنی پرونده الکترونیک سلامت، راهنمای بالینی و پزشک خانواده به درستی اجرا نشود نمی توان به ادامه طرح تحول سلامت امیدوار بود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به اینکه ۱۱ میلیون نفر در قالب طرح تحول سلامت تحت پوشش بیمه قرار گرفتند، گفت: حداقل ۶ میلیون نفر از این افراد بدون تامین منابع مالی بیمه شده اند.

وی در ادامه به اصل ۴۴ قانون اساسی و واگذاری کارها به بخش خصوصی اشاره کرد و گفت: دولت به تنهایی نمی تواند هزینه های سلامت را تامین کند. از همین رو لازم است از بخش خصوصی در این حوزه استفاده شود.

آخرین تکنولوژی ماشین آلات پزشکی در ایران

وحید اکبری با بیان اینکه تجهیزات پزشکی در ایران به واسطه موانع موجود همچون تحریم و یا کمبود منابع، همواره ۸ تا ۱۰ سال از دنیا عقب بوده است گفت: یکی از اهداف اولیه ما برخورداری و استفاده از تجهیزات روز دنیا همگام با پیشرفت‌های تکنولوژیکی و فنی علم پزشکی بوده است. وجود تجهیزات فوق مدرن سطح کیفی خدمات سلامت را تا حد بسیار زیادی ارتقا داده و خطر درمان را کاهش می‌دهند. از این رو در بسیاری از بخش‌ها دستگاه‌های مدل ۲۰۱۸ را خریداری کردیم که از این حیث برخی از آن‌ها برای اولین بار به ایران وارد شده‌اند. توجه به تولیدات ملی همواره یکی از دغدغه‌های اصلی ما در طول سال‌های فعالیت‌ بوده است اما باید توجه داشته باشیم که در بخش سخت افزاری بخصوص در تجهیزات پزشکی با تولیدات روز دنیا فاصله داریم. به این دلیل سعی کردیم که در تجهیزات مصرفی همچون: گان، دستکش، آمپول و … نبود محصولات داخلی را جبران کنیم و امیدواریم روزی تولید داخلی کارآیی نمونه‌های فعلی خارجی را داشته باشد تا به نحو احسن از آن حمایت کنیم.

کتاب “کالیفرنیا” مبنای قیمت گذاری

در این مجموعه تاکنون کلینیک تخصصی پوست و مو، مرکز تشخیص درمانی گوارش و کبد، کلینیک فوق تخصصی قلب و عروق، مرکز جامع توانبخشی، آزمایشگاه پاتوبیولوژی، ، فیزیوتراپی، ارتوپدی، ارولوژی، زنان و زایمان، جراحی اطفال، گوش و حلق و بینی، ترمیمی و جراحی های چشم بازگشایی شده و با رویکرد تشخیص درمانی و بهبود خدمات مشغول فعالیت برای شهروندان است. همچنین بازگشایی مراکز درمان ناباروری، مرکز تشخیص درد، مرکز تصویربرداری، کلینیک فوق تخصصی دندانپزشکی نیز در برنامه‌های آتی مدیکو قرار دارند. اکبری در پایان گفت: در مورد قیمت گذاری تلاش کردیم تا براساس تعرفه‌های دولتی عمل کنیم. یعنی با نرخ‌های حداقلی بیشترین خدمات را به طبقات مختلف درآمدی جامعه ارائه دهیم. لازم به ذکر است که تعرفه های ما براساس کتاب کالیفرنیا تنظیم شده است. «کتاب کالیفرنیا» یک مدل معتبر جهانی است که حدود ۴۰ سال قبل در شهر کالیفرنیا اجرا شد و از ۲۰سال قبل در ایران ملاک ارزش‌گذاری قیمت خدمات درمانی شد و راه را برای دریافت‌های سلیقه‌ای بست. با اجرای این کتاب پرداخت‌های مردم در این بخش شکل معقول‌تری به خود می‌گیرد و باید توجه کرد که کتاب کالیفرنیا یا ارزشگذاری نسبی خدمات مورد قبول همه جوامع پزشکی، نظام‌های سلامت مدرن و نظام‌های بیمه‌ای در کلیه کشورهای توسعه‌ یافته قرار گرفته است.

دسته‌ها

برچسب ها

آفرهای ویژه مدیکو پلاس سنتر

فرم زیر را تکمیل و ارسال نمایید

  2018-02-07T10:39:22+00:00

  بخشهای مدیکو

  اطلاعات تماس

  تهران، خیابان ولیعصر، نرسیده به توانیر، نبش بخشندگان، پلاک ۲۳۰۳

  Phone: ۸۸۱۹۰۹۴۹

  تازه ها