بیمه ۶میلیون ایرانی بدون تامین منابع مالی/ضرورت توجه به بخش خصوصی

//بیمه ۶میلیون ایرانی بدون تامین منابع مالی/ضرورت توجه به بخش خصوصی

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به بیمه ۱۱ میلیون نفر از جمعیت فاقد تحت پوشش گفت:حداقل ۶ میلیون نفر از این افراد بدون تامین منابع مالی بیمه شده اند.
به گزارش خبرنگار مهر، بشیر خالقی در حاشیه راه اندازی بخش های جدید اولین کلینیک تخصصی و فوق تخصصی تشخیصی و درمانی در کشور اظهار داشت: بودجه سلامت با رشد ۷ تا ۸ درصدی همراه بوده اما این رشد با نرخ تورم همخوانی ندارد.

وی با عنوان این مطلب که طرح تحول سلامت در سال اول اجرا با همکاری وزارتخانه های بهداشت و رفاه و سازمان مدیریت به خوبی آغاز شد، ادامه داد: متاسفانه در سال گذشته کمترین اعتبار به این طرح تخصیص داده شد.

وی با اشاره به تامین منابع مالی اجرای طرح تحول سلامت از محل یک درصد مالیات بر ارزش افزوده و همچنین ۱۰ درصد هدفمندی یارانه ها گفت: سهم یک درصد مالیات بر ارزش افزوده قریب به ۵ هزار میلیارد تومان می شود همچنین از محل ۱۰ درصد هدفمندی رقم قابل توجهی به حوزه سلامت می رسد که متاسفانه در سال گذشته کمترین میزان به طرح تحول سلامت تخصیص داده شد.

خالقی در عین حال بر ضرورت تکمیل پرونده الکترونیک سلامت و اجرای راهنمای بالینی با همراهی انجمن های پزشکی تاکید کرد و افزود: اجرای برنامه پزشک خانواده نیز خواسته مجلس از دولت است و تا زمانی که این سه موضوع یعنی پرونده الکترونیک سلامت، راهنمای بالینی و پزشک خانواده به درستی اجرا نشود نمی توان به ادامه طرح تحول سلامت امیدوار بود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به اینکه ۱۱ میلیون نفر در قالب طرح تحول سلامت تحت پوشش بیمه قرار گرفتند، گفت: حداقل ۶ میلیون نفر از این افراد بدون تامین منابع مالی بیمه شده اند.

وی در ادامه به اصل ۴۴ قانون اساسی و واگذاری کارها به بخش خصوصی اشاره کرد و گفت: دولت به تنهایی نمی تواند هزینه های سلامت را تامین کند. از همین رو لازم است از بخش خصوصی در این حوزه استفاده شود.

همچنین وحید اکبری مدیر اولین کلینیک تخصصی و فوق تخصصی تشخیصی و درمانی در کشور هدف از راه اندازی این مرکز را ار ائه خدمات جامع تشخیصی و درمانی به مردم عنوان کرد و گفت: با توجه به استفاده روزافزون از تکنولوژی در حوزه پزشکی موضوع بستری های کوتاه مدت بعد از عمل جراحی مورد توجه قرار گرفته است. از همین رو این مرکز با هدف ارائه خدمات جامع تشخیصی و درمانی راه اندازی شده است.

وی با اعلام این مطلب که در این مرکز خدمات متفاوتی در حوزه درمان با رویکرد تشخیصی و درمانی به مردم ارائه می شود، تاکید کرد: شعار ما حفظ سلامتی انسان سالم است.

به گفته اکبری در این مرکز تاکنون ۶ بخش تخصصی و فوق تخصصی پوست و مو، گوارش و کبد، قلب و عروق، توانبخشی و … راه اندازی شده است که تمامی تجهیزات آن منطبق با تجهیزات پزشکی روز دنیاست.

وی همچنین بر استفاده از پزشکان متخصص و فوق تخصص مجرب در این مرکز تاکید کرد و افزود: تعرفه هایی که ما دریافت می کنیم بر اساس کتاب کالیفرنیا است زیرا تلاش کرده ایم از اقشار مختلف جامعه بتوانند از خدمات ما استفاده کنند.

دسته‌ها

برچسب ها

آفرهای ویژه مدیکو پلاس سنتر

فرم زیر را تکمیل و ارسال نمایید

  2018-02-03T14:03:43+00:00

  بخشهای مدیکو

  اطلاعات تماس

  تهران، خیابان ولیعصر، نرسیده به توانیر، نبش بخشندگان، پلاک ۲۳۰۳

  Phone: ۸۸۱۹۰۹۴۹

  تازه ها