بالون معده چیست؟و چگونگی انجام آن

بالون معده برای چه افردی است؟

کسانی که شاخص توده بدنی‌شان یا BMI آن ها حداقل ۲۷ باشد. کسانی که ۱۰ تا ۳۰ کیلو اضافه وزن دارند و نتوانسته اند با سایر روش های لاغری وزن از دست بدهند.

کسانی که شاخص توده بدنی‌شان یا BMI آن ها حداقل ۲۷ باشد. کسانی که ۱۰ تا ۳۰ کیلو اضافه وزن دارند و نتوانسته اند با سایر روش های لاغری وزن از دست بدهند.

بالون معده چطوری کار میکند؟

همه انواع بالن های معده یک مکانیزم دارند. آن ها بخش زیادی از معده را اشغال می کنند تا جای کمی برای غذا باقی بماند. علاوه بر این، بالنها باعث میشوند که مواد غذایی به آرامی از معده خارج شوند که این یعنی شخصی که بالن گذاشته دیرتر گرسنه میشود.

با بالون چقدر وزن کم میشود؟

به این نکته توجه کنید که گذاشتن بالون معده درمان نیست بلکه یک وسیله، جهت کاهش وزن و کمک به لاغر شدن است. این روش تنها زمانی موفق خواهد بود که حتما در کنار آن یک رژیم غذایی مناسب  و ورزش را در دستور کار خود قرار دهید. مقدارکسانی که شاخص توده بدنی‌شان یا BMI آن ها حداقل ۲۷ باشد. کسانی که ۱۰ تا ۳۰ کیلو اضافه وزن دارند و نتوانسته اند با سایر روش های لاغری وزن از دست بدهند. وزنی هم که از دست میدهید بستگی به مارک بالن معده شما دارد. اما به صورت کلی از دست رفتن ۱۵ تا ۲۰ درصد اضافه وزن با این روش معقول است.

چگونگی آماده شدن قبل از بالون گذاری

قبل از اینکه بالن را در معده تان جای گذاری کنید، مشاورتان(مشاوره عالی را از کلینیک گوارش و کبد مدیکو بخواهید) در مورد یک رژیم غذایی مناسب بعد آن با شما صحبت می کند. ممکن است در مورد ورزش کردن به شما توصیه هایی کند تا بتوانید وزن تان را کم کنید. قبل از عمل به مدت ۱۲ ساعت نباید غذایی بخورید و از ۶ ساعت قبل هم نمی توانید چیزی بیاشامید.

چگونگی ورود بالون و بالن گذاری در معده

متخصص بدون جراحی و تنها با کمک یک دستگاه آندوسکوپ بالون را از طریق دهان و مری وارد معده میکند. زمانی که آندوسکوپ به معده رسید، جراح لاغری بالون را با کمک محلول استریل سالینی پر میکند.

در ابتدا بالنی که هوای آن تخلیه شده است از طریق دهان و مری به معده‌تان وارد می‌شود. برای این کار از یک لوله‌ی باریک و منعطف استفاده می‌شود که یک لامپ و دوربین هم در یک سر آن قرار داده شده و به آن «آندوسکوپ» می‌گویند. این عمل به بیهوشی زیرنظر متخصص بیهوشی در زمان کوتاه انجام میشود. و بدون درد و احساس ناخوشایند است. مدت زمان عمل۱۵ تا ۲۰ دقیقه میباشد.

چند وقت بالون داخل معده‌ است؟کسانی که شاخص توده بدنی‌شان یا BMI آن ها حداقل ۲۷ باشد. کسانی که ۱۰ تا ۳۰ کیلو اضافه وزن دارند و نتوانسته اند با سایر روش های لاغری وزن از دست بدهند.

بستگی به مارک و برند بالون دارد. برخی از بالون ها تنها تا ۶ ماه میتوانند در معده باشند وبرخی دیگر حداکثر تا ۱۲ماه. گذاشتن بالون معده برای لاغری و از دست دادن وزن ایده بسیار خوبی است.

بعد از برداشت بالون چه اتفاقی میوفتد؟

به طور معمول، بیماران ممکن است بعد از ۱۲ ماه ۱۰-۲۰٪ از وزن از دست رفته خود را دوباره به دست بیاورند.  (به عنوان مثال اگر فردی ۲۰ کیلو از دست داده باشد  حدود ۲-۴ کیلوگرم از آن را بعد از ۱ سال دوباره به دست می آورد). هرچند که با رعایت رژیم غذایی و ورزش منظم این اتفاق رخ نمیدهد.

(برای مطلع شدن از قیمت و دریافت مشاوره با کلینیک فوق تخصصی گوارش و کبد مدیکو تماس بگیرید.۸۶۰۸۱۴۹۸-۸۶۰۸۱۵۹۸-۸۶۰۸۱۶۹۸-۰۹۹۰۵۳۲۳۲۲۶)

عوارض جانبی بالون معده

کسانی که شاخص توده بدنی‌شان یا BMI آن ها حداقل ۲۷ باشد. کسانی که ۱۰ تا ۳۰ کیلو اضافه وزن دارند و نتوانسته اند با سایر روش های لاغری وزن از دست بدهند.

  • گرفتگی و درد شکم: گرفتگی در ۳-۴ روز اول پس از قرار دادن بالون شایع است و با دارواها قابل درمان است. پرخوری، یا خوردن غذاهای اشتباه نیز می تواند باعث گرفتگی شود.

  • ریفلاکس و سوزش سر دل: برای به حداقل رساندن سوزش سر دل میتوانید داروی آنتی اسید دریافت کنید.

  • حالت تهوع: معمولاً در روزهای اولیه پس از جایگذاری بالون به صورت خفیف تا متوسط حالت تهوع وجود دارد.

  • استفراغ: در اغلب بیماران استفراغ وجود دارد.

 

مرکز تشخیص درمان گوارش و کبد مدیکو، بهترین و مجهزترین اتاق عمل را برای انجام پروسیجرهای کولونوسکوپی و آندوسکوپی دارد. متخصصین گوارش و کبد مدیکو، از ابتدا همراه شما خواهند ماند..

کسانی که شاخص توده بدنی‌شان یا BMI آن ها حداقل ۲۷ باشد. کسانی که ۱۰ تا ۳۰ کیلو اضافه وزن دارند و نتوانسته اند با سایر روش های لاغری وزن از دست بدهند.کسانی که شاخص توده بدنی‌شان یا BMI آن ها حداقل ۲۷ باشد. کسانی که ۱۰ تا ۳۰ کیلو اضافه وزن دارند و نتوانسته اند با سایر روش های لاغری وزن از دست بدهند.

کلینیک داخلی و مرکز تشخیص درمانی گوارش و کبد مدیکو

تلفن:

۰۲۱۸۶۰۸۱۴۹۸

۰۲۱۸۶۰۸۱۵۹۸

۰۲۱۸۶۰۸۱۶۹۸

همراه:

۰۹۹۰۵۳۲۳۲۲۶

——————————————
🔴مدیکو پلاس سنتر حامی سلامتی شماست…

۱۳۹۹-۷-۶ ۰۵:۴۳:۱۱ +۰۳:۳۰

ثبت ديدگاه