علائم گوارشی کرونا

علائم گوارشی کرونا

برخی افراد مبتلا به کرونا(کووید-۱۹) دچار علایم گوارشی می اخیرا محققان دانشگاه استنفورد متوجه شدند که یک سوم از بیماران مبتلا به کرونا که بیماری خفیفی داشتند، دچار علایم گوارشی شده اند. یک مطالعه ی اخیر دیگر که توسط محققان در بیجینگ چین منتشر شد مشخص کرد که چیزی بین ۳% تا %۷۹ افراد مبتلا به کووید-۱۹ علایم گوارشی را تجربه می کنند. شوند. اخیرا محققان دانشگاه استنفورد متوجه شدند که یک سوم از بیماران مبتلا به کرونا که بیماری خفیفی داشتند، دچار علایم گوارشی شده اند. یک مطالعه ی اخیر دیگر که توسط محققان در بیجینگ چین منتشر شد مشخص کرد که چیزی بین ۳% تا %۷۹ افراد مبتلا به کووید-۱۹ علایم گوارشی را تجربه می کنند.

۱٫استفراغ

استفراغ در کودکان مبتلا به کرونا بسیار شایع تر از افراد بزرگسال می باشد. محققان تمام مطالعات بالینی کرونا و گزارشات موردی مرتبط با مشکلات گوارشی که در فاصله ی دسامبر ۲۰۱۹ تا فوریه ی ۲۰۲۰ منتشر شده بودند را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند. آنها دریافتند که ۳.۶ تا ۱۵.۹ درصد از بزرگسالان دچار استفراغ شدند این در حالی است که این عدد در کودکان ۶.۵ تا ۶۶.۷ درصد بود.

      آزمایش کرونا در محل دلخواه شما

(آنتی بادی و PCR)

جهت کسب اطلاعات با شماره زیر تماس حاصل فرمایید:

۸۶۰۸۱۶۳۹

 اخیرا محققان دانشگاه استنفورد متوجه شدند که یک سوم از بیماران مبتلا به کرونا که بیماری خفیفی داشتند، دچار علایم گوارشی شده اند. یک مطالعه ی اخیر دیگر که توسط محققان در بیجینگ چین منتشر شد مشخص کرد که چیزی بین ۳% تا %۷۹ افراد مبتلا به کووید-۱۹ علایم گوارشی را تجربه می کنند.

۲٫اسهال

معمولا اسهال در افراد مبتلا به کرونا شایع است. یک مطالعه ی منتشر شده در مجله ی گوارش آمریکا، ۲۰۶ مورد خفیف ابتلا به کرونا را مورد بررسی قرار داد. محققان این مطالعه دریافتند که ۴۸ نفر فقط علایم گوارشی و ۶۹ نفر نیز هم علایم گوارشی و هم علایم تنفسی را نشان می دهند. در ۱۹.۴ درصد از مجموع ۱۱۷ نفری که دچار ناراحتی گوارشی بودند، اسهال اولین علامت بیماری بود.

۳٫بی اشتهایی

بسیاری از افراد مبتلا به کرونا، دچار بی اشتهایی می شوند که اغلب با دیگر علایم گوارشی همراه است. بر اساس همان مطالعه ی انجام شده در بیجینگ، حدود ۳۹.۹ تا ۵۰.۲ درصد از افراد دچار بی اشتهایی می شوند.

و دیگر علائم گوارشی

افراد مبتلا به کرونا، علایم گوارشی متعدد دیگری را نیز گزارش کرده اند. بر اساس مطالعه ی انجام شده در بیجینگ ۱ تا ۲۹.۴ درصد از افراد دچار تهوع، ۲.۲ تا ۶ درصد دچار درد شکم و ۴ تا ۱۳.۷ درصد نیز دچار خونریزی گوارشی می شوند.

ارتباط میان کرونا و علائم گوارشی چیست؟

مطالعه نشان می دهد که ویروس عامل کووید-۱۹ می تواند از طریق گیرنده های سطحی مختص آنزیم مبدل آنژیوتانسین وارد دستگاه گوارش شود. تعداد گیرنده های این آنزیم در مجاری گوارشی ۱۰۰ برابر بیشتر از مجاری هوایی می باشد.

۱۳۹۹-۸-۲۵ ۰۷:۳۷:۵۷ +۰۳:۳۰

ثبت ديدگاه