مرکز جامع توانبخشی

//مرکز جامع توانبخشی
مرکز جامع توانبخشی ۱۳۹۷-۶-۲۶ ۰۷:۱۲:۳۲ +۰۴:۳۰

توضیحات پروژه

کلینیک تخصصی و فوق تخصصی

مرکز جامع توانبخشی مدیکو

مرکز جامع توانبخشى جسمى حرکتى مدیکو

اولین مرکز   Robotic Rehabilitation  در ایران است که با بکار گیرى جدیدترین تکنولوژى هاى روز دنیا در جهت توانبخشى بیماران بعدی از سکته ى مغزى و سایر بیماری هاى سیستم اعصاب مرکزى و محیطى ،اختلالات کف لگن ،اختلالات اسکلتى عضلانى و توانبخشى بعدی از جراحى هاى ارتوپدى اهتمام دارد.

ما در این مرکز  با به کار گیرى تیم توانبخشى مجرب شامل متخصصان طب فیزیکى و توانبخشى در کنار کارشناسان فیزیوتراپى ،کاردرمانى ، گفتاردرمانى ، و ارتوپدى فنى و با بهره گیرى از خدمات متخصصان تغذیه و رژیم درمانى و روانشناسى ،سعى در ارائه ى برنامه هاى توانبخشى کامل و روزآمد علمى و تخصصى به منظور حصول بهترین نتیجه ى ممکن در زمینه ى بازتوانى بیمارانى که از مشکلات جسمى و حرکتى رنج میبرند داریم.

دستگا ه ها و امکانات :

۱- دستگاه دکتر میرباقری
۲- دستگاه ارگولت partial weight bearing برای بیمارانی که نیاز به کاهش وزن روی مفاصل دارند یا به دلیل ضعف و اختلال تعادل قدرت ایستادن ندارند
۳- دستگاه تردمیل توانبخشی با قابلیت کنترل سرعت و شیب مناسب بیماران
۴- دستگاه بیوفیدبک جهت درمان اختلالات کف لگن مانند دردلگن و دنبالچه و بی اختیاری ادرار
۵- دستگاه نوار عصب و عضله بررسی اختلالان سیستم عصبی و عضلات( دردهای رادیکولر گردن و کمر مانند درد سیاتیک، بی حسی و گزگز دست و پا، ضعف در کارهای دست و ضعف در راه رفتن)
۶- دستگاه الکترو تراپی جهت رفع درد ، تورم ،التهاب ، گرفتگی اعضلانی …..
۷- لیزر پرتوان
۸- دستگاه الکترو تراپی وایرلس
۹- حمام پارافین

در بخش کاردرمانى کودکان ، کارشناسان مجرب ما با بهره گیرى از تجهیزات  پیشرفته،  قادر به کمک به کودکانى هستند که به علت آسیب مغزى در زمان تولد دچار اختلالات جسمى،حرکتى شده اند و درگیر اختلال در راه رفتن و یا به کار گرفتن دستها هستند.

در بخش گفتار درمانى کارشناسان مجرب گفتاردرمانى به کمک کودکان و بزرگسالانى میشتابند که ثانویه به آسیب هاى مغزى دچار اختلال در تکلم شده اند.

ما با به کار گیرى تکنولوژى روز دنیا و سیستم هاى تخصصى” لنفوترین ” و همچنین بهره گیرى از متخصصان مجرب در زمینه ى انجام ماساژهاى تخصصى لنفاتیک قادر به کمک به بیمارانى هستیم که از تورم اندامها به علت اختلالات سیستم لنفاوى به دنبال بعضى اعمال جراحى و یا با علت ناشناخته رنج میبرند.

  • بیماران آسیب مغزى قادر به به کار گیرى و کنترل اندامهاى فوقانى و دستهاى خود نیستند و براى بازیابى توانایى هاى خود نیازمند انجام تمرینات خاص و تخصصى هستند.
  • ما با به کار گیرى تکنولوژى روز دنیا و استفاده سیستم هاى توانبخشى روبوتیک ، براى اولین بار در ایران ، این امکان را براى بیماران خود فراهم میکنیم تا با شرکت در  تمرینات نشاط بخش و مفرح به صورت فعال(active)، غیر فعال (passive)و فعال همراه با کمک (active assistive)به همراه به کار گیرى تکنولوژى “بیوفیدبک ” تمرینات تخصصى اندامهاى فوقانى را به منظور بهبود توانایى هاى خود انجام دهند. و از نتایج شگفت انگیز این تمرینات بهره ببرند.  این تکنولوژى در توانبخشى بیماران بعدی از انجام جراحیهاى ارتوپدى اندامهاى فوقانى به منظور حصول نتیجه ى بهتر نیز بسیار مؤثر است
  • ما با به کار گیرى پیشرفته ترین تکنولوژى بیوفیدبک کف لگن در کنار به کار گیرى کارشناسان مجرب ، قادر به کمک به بیمارانى که از دردهاى کف لگن و دنبالچه و اختلات کنترل ادرار و مدفوع رنج میبرند هستیم.
  • این تکنولوژى به بیمارانى که از اختلالات پوسچر رنج میبرند نیز کمک شایانى میکند.

بیمارانى که به علت آسیب مغزى از ناتوانى در راه رفتن رنج میبرند و قادر به ایستادن و راه رفتن بدون کمک نیستند نیاز به استفاده از یک سیستم حمایتى دارند تا بدون نگرانى از افتادن و خطرات ناشى از آن قادر به انجام تمرینات “راه رفتن ” باشند. ما در این مرکز با به کار گیرى پیشرفته ترین سیستم “حمایت وزن” و پیشرفته ترین تردمیل تخصصى توانبخشى نورولوژى قادر به انجام کلیه ى تمرینات در زمینه ى راه رفتن ، حرکت در پله ، نشستن و برخاستن و تمرین تعادل ، بدون خطر سقوط و عوارض احتمالى هستیم.

سیستم تمرین گیت “ارگوترینر “که براى اولین بار در ایران در کلینیک توانبخشى مدیکوپلاس به کار گرفته شده است با بهره گیرى از یک بازوى دینامیک اختصاصى قادر به حمایت وزن بیمار به منظور جلوگیرى از سقوط بیمار در زمان انجام” تمرین راه رفتن ” ،در کنار محیا نمودن آزادى کافى براى انجام تمرینات “بالا و پایین رفتن از پله ” و”نشست و برخاست از صندلى ” و “تمرینات تعادل ” است. سایرسیستم هاى موجود تا به حال چنین توانایى را نداشته اند.

این سیستم در راه اندازى و کمک به راه رفتن در بیماران پس از انجام اعمال جراحى ارتوپدى اندامهاى تحتانى نیز مؤثر و مفید است.

معرفی اجمالی خدمات و امکانات :

۱- ویزیت متخصص طب فیزیکی و توانبخشی
۲- تزریقات مفاصل و بافت نرم با و بدون سونوگرافی
۳- نوار عصب و عضله
۴- خدمات فیزیوتراپی
۵- خدمات کاردرمانی
۶- گفتار درمانی
۷- ارتوپدی فنی (انواع ارتز و پروتز)
۸- مشاوره روانپزشکی
۹- توانبخشی روبوتیک با تمرکز بر بیماریهای سیستم عصبی عضلانی ( بیماران سکته مغزی،فلج مغزی،آسیب نخاعی،پارکینسون،MS،ضعف عضلات، اختلال تعادل و…)
۱۰- توانبخشی بیماریهای ارتوپدی( پس از جراحی زانو،هیپ،شانه و دست)
۱۱- ماساژ درمانی (مانوال تراپی)
۱۲- درمان بیوفیدبک در درمان دردهای کف لگن ،درد دنبالچه وبی اختیاری ادرار

اطلاعات تماس با مرکز جامع توانبخشی

آدرس : تهران. خیابان ولیعصر (عج) ، نرسیده به توانیر ، نبش بلوار بخشندگان ،مجموعه مدیکو پلاس سنتر ، طبقه پنجم واحد ۲

تلفن : ۸۸۶۷۶۴۴۲ ۸۶۰۸۱۶۷۱ ۸۶۰۸۱۹۷۱  ۰۹۹۰۵۷۵۱۲۷۲

وب سایت :

تلگرام : medicorehabcenter@

ارسال پیام به مرکز جامع توانبخشی

معرفی پزشکان و کارکنان مرکز جامع توانبخشی

دکتر کامران آزما
دکتر کامران آزما استاد تمام دانشگاه ارتش
متخصص طب فیزیکی و توانبخشی مانیپولاسیون ستون فقرات
دکتر فتانه اکبری
دکتر فتانه اکبرینوارعصب و عضله
بورد تخصص طب فیزیکی و توانبخشی درمان غیر جراحی بیماری های اسکلتی عضلانی
دکتر یحیی سخنگوئی
دکتر یحیی سخنگوئی بهزیستی و توانبخشی
دکترای تخصصی فیزیوتراپی، استادیار و عضو هیات علمی دانشگاه علوم
دکتر رزا رحیمی
دکتر رزا رحیمی نوار عصب و عضله
بورد تخصص طب فیزیکی و توانبخشی درمان غیر جراحی بیماریهای اسکلتی عضلانی
دکتر مهدی میر باقری
دکتر مهدی میر باقریتوانبخشی مدرن رباتیکی
فوق تخصص مهندسی اعصاب و توانبخشی از آمریکا
دکتر گیلدا کیانی مهر
دکتر گیلدا کیانی مهر متخصص اعصاب و روان
دارای مدرک نوروسایکیاتری از فرانسه

معرفی بخش های مدیکو پلاس سنتر

آفرهای ویژه مدیکو پلاس سنتر

فرم زیر را تکمیل و ارسال نمایید

بخشهای مدیکو

اطلاعات تماس

تهران، خیابان ولیعصر، نرسیده به توانیر، نبش بخشندگان، پلاک ۲۳۰۳

تلفن: ۸۸۱۹۰۹۴۹

تازه ها