ضرورت غربالگری سنین بالای ۵۰

ضرورت غربالگری سنین بالای ۵۰ برای پیشگیری و درمان سرطان

 

 

 

  • سرطان روده بزرگ چیست؟ضرورت غربالگری سنین بالای ۵۰ برای پیشگیری و درمان سرطان

سرطان روده بزرگ یاکولون، بعد از سرطان ریه و پستان سومین سرطان شایع در بین مردم جهان است. غربالگری آن برای افراد پرخطر و میانسالان و سالمندان ضروری است.

در این بیماری، سلول‌های سرطانی در داخل بافت روده شروع به تکثیر می‌کند. که اگر در مراحل اولیه تشخیص داده شود می‌توان آن‌را درمان کرد. اما متأسفانه این بیماری در این مراحل هیچ‌گونه علامتی ندارد.

سرطان روده بزرگ ممکن است در هر سنی بروز یابد. اما میزان بروز این بیماری در افراد بالای ۵۰ سال بیشتر است. به همین علت سرطان کولون پس از سرطان ریه و پستان بیشترین مرگ و میر ناشی از سرطان‌ها را به ‌خود اختصاص داده است.

 

  • علائم این بیماری به چه صورت است؟

علائم این بیماری ممکن است شبیه به سایر علائم نظیر عفونت‌ها، بواسیر و بیماری‌های التهابی روده باشد. بنابراین مراجعه به پزشک به ‌منظور ارزیابی بهتر، لازم و ضروری است. در مراحل اولیه این بیماری با موفقیت قابل درمان است.

 

  • روش‌های غربالگری برای درمان این بیماری توصیه میشود

مهمرین روش تشخیصی سرطان،کولونوسکوپی است. که در مرکز تشخیص درمان گوارش  کبد مدیکو، زیر نظر متخصصین و با مجهزترین تجهیزات انجام می ضرورت غربالگری سنین 50 برای پیشگیری و درمان سرطانشود.

 

کولونوسکپی معمولا طولانی ترین حالت بین ۳۰تا ۴۰ دقیقه زمان می برد. قبل از آغاز انجام کولونوسکوپی تزریق مایعات وریدی ( سرم ) و داروهای آرام بخش انجام می شود تا شما در شرایط آرام تری قرار داشته باشید. خون و تنفس شما توسط دستگاه به طور مرتب چک می شود. شما باید به آرامی به سمت چپ خود دراز بکشید.

متخصص کولونوسکپی از لولهای نازک و انعطاف پذیر و مجهز به یک دوربین بسیار کوچک برای معاینه قسمتهای داخلی روده استفاده میکند. فراموش نکنید با برداشتن یک پولیپ کوچک میتوانید از تبدیل آن به سرطان جلوگیری کنید.(برای دیدن ویدیو و اطلاع از نحوه انجام کولونوسکوپی و توضیح متخصص کلینیک گوارش و کبد مدیکو روی کلمات کولونوسکوپی و متخصص کلیک بفرمایید.)

مرکز تشخیص درمان گوارش و کبد مدیکو، بهترین و مجهزترین اتاق عمل را برای انجام پروسیجرهای کولونوسکوپی و آندوسکوپی دارد. متخصصین گوارش مدیکو، از ابتدا همراه شما خواهند ماند.

ضرورت غربالگری سنین 50 برای پیشگیری و درمان سرطانضرورت غربالگری سنین 50 برای پیشگیری و درمان سرطان

کلینیک داخلی و مرکز تشخیص درمانی گوارش و کبد مدیکو

——————————————
🔴مدیکو پلاس سنتر حامی سلامتی شماست…

۱۳۹۹-۷-۵ ۱۰:۳۸:۲۲ +۰۳:۳۰

ثبت ديدگاه