درمان قطعی واریس

رگ های عنکبوتی چیست؟

رگ های عنکبوتی مشکل بزرگی نیستند. اما بدشکل اند و به ویژه برای خانم ها بسیار آزار دهنده اند. این ها، رگ های بهم پیچیده ای درست در زیر پوست و معمولا آبی تیره، کبود و یا قرمز هستند. 55 درصد زنان و 45 درصد مردان در طول زندگی شان رگ های عنکبوتی را تجربه می کنند.

رگ های عنکبوتی مشکل بزرگی نیستند. اما بدشکل اند و به ویژه برای خانم ها بسیار آزار دهنده اند. این ها، رگ های بهم پیچیده ای درست در زیر پوست و معمولا آبی تیره، کبود و یا قرمز هستند. ۵۵ درصد زنان و ۴۵ درصد مردان در طول زندگی شان رگ های عنکبوتی را تجربه می کنند.

رگ های عنکبوتی، رگ های خونی نازکی اند که زیر پوست ظاهر می شوند. در حالت عادی این رگ ها قابل دیدن نیستند. اما عوامل گوناگونی باعث ورم، پیچ خوردگی و برجستگی این ها می شوند. این رگ ها را رگ های واریسی می نامند. این رگ ها معمولا روی پاها هستند، اما گاهی هم ممکن است روی صورت، سینه ها و یا سایر قسمت های بدن ایجاد شوند.

علل ایجاد رگ های عنکبوتی:

در یک فرد سالم، خون از طرف اندام ها به سمت قلب می رود که در این مسیر، دریچه هایی در رگ ها وجود دارد که مانع برگشت خون می گردند. اما گاهی اوقات این دریچه ها به درستی عمل نمی کنند.  در نتیجه خون برمی گردد و در اندام ها جمع می شود. انداختن پاها روی هم باعث فشردگی رگ های خونی شده و مانعی بر سر راه جریان خون ایجاد می کند. رگ های عنکبوتی معمولا دردی ندارند. اما در مواردی نایاب، می توانند داغ و خارش دار شوند.حتی پوست تان ممکن است در این نواحی نازک و بی رنگ شود. در نتیجه جراحت دردناکی ایجاد گردد.

رگ های عنکبوتی عمدتا در زنان دیده می شود و رگ های عنکبوتی مشکل بزرگی نیستند. اما بدشکل اند و به ویژه برای خانم ها بسیار آزار دهنده اند. این ها، رگ های بهم پیچیده ای درست در زیر پوست و معمولا آبی تیره، کبود و یا قرمز هستند. 55 درصد زنان و 45 درصد مردان در طول زندگی شان رگ های عنکبوتی را تجربه می کنند.بروز آن با بالا رفتن سن بیشتر می شود. اگر فرد دیگری در خانواده تان از واریس، ورم قوزک پا، هموروئید یا رگ های عنکبوتی رنج می برد. احتمال اینکه شما هم دچار آن شوید زیاد است.

درمان رگ های عنکبوتی:

  • اسکلروتراپی

در این روش درمانی با تزریق مستقیم محلول نمک به درون ناحیه مبتلا، رگ‌های عنکبوتی از بین می‌رود. ممکن است برای چند روز این ناحیه حساس و کبود شود. ولی معمولا در عرض چند هفته کبودی از بین می‌رود. ممکن است به چند جلسه درمانی اسکلروتراپی نیاز باشد.

اگر چه بیشتر عوارض جانبی اسکلروتراپی جدی نیستند اما باز هم ممکن است در مدت زمان انجام درمان و پس از آن، واکنش‌های جسمانی خاصی در فرد مشاهده شود. استفاده از باندهای کشی برای چند روز یا پوشیدن جوراب‌های بلند کشی برای چند هفته می‌تواند به کاهش میزان عوارض جانبی درمان کمک کند.

رگ های عنکبوتی مشکل بزرگی نیستند. اما بدشکل اند و به ویژه برای خانم ها بسیار آزار دهنده اند. این ها، رگ های بهم پیچیده ای درست در زیر پوست و معمولا آبی تیره، کبود و یا قرمز هستند. 55 درصد زنان و 45 درصد مردان در طول زندگی شان رگ های عنکبوتی را تجربه می کنند.

  • لیزر واریس

در این روش نیز رگ‌های عنکبوتی از بین می‌روند اما لیزردرمانی هم گران‌تر است و هم تاثیر کمتری دارد. در صورتی که میزان درد آن هم با انجام روش اسکلروتراپی یکی است. به‌هرحال ممکن است روش درمانی لیزر برای درمان نواحی حساس مناسب باشد. البته افرادی که به محلول تزریقی در روش اسکلروتراپی حساسیت دارند هم می‌توانند این روش درمانی را انتخاب کنند.

معمولا پزشکان برای درمان، ترکیبی از دو روش درمانی اسکلروتراپی و لیزر را به کار می‌برند. اسکلروتراپی برای درمان قسمت‌های اصلی استفاده می‌شود و لیزر برای درمان نوک رگ.

(برای مشاوره در زمینه ی رگ های عنکبوتی و یا درمان واریس می توانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید. ۰۹۹۰۵۳۲۳۲۲۶_ ۰۲۱۸۶۰۸۱۴۹۸_۰۲۱۸۶۰۸۱۵۹۸_۰۲۱۸۶۰۸۱۶۹۸)

۱۳۹۹-۷-۲۶ ۱۱:۵۹:۴۰ +۰۳:۳۰

ثبت ديدگاه